Zbornica - Zveza, Sekcija medicinskih sester v vzgoji, izobraževanju in raziskovanju
E sekcija-izobrazevanje@arhiv.zbornica-zveza.si10/4/2025
08:30
Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije, Ob železnici 30a, 1000 Ljubljana
Poglej na zemljevidu
Cilji usposabljanja
Udeleženci se bodo:
- seznanili s teoretičnimi izhodišči za uporabo standardiziranih jezikov po veljavnih klasifikacijah NNN (za negovalne diagnoze po NANDA-I, za izide po NOC in za intervencije po NIC);
- seznanili z uporabo taksonomije negovalnih diagnoz po NANDA-I in z uporabo Klasifikacije NIC na praktičnem prikazu;
- naučili na primeru uporabljati standardiziran jezik negovalnih diagnoz po NANDA-I in standardiziran jezik intervencij po NIC.
8.30 - 9.00
Registracija udeležencev
9.00 - 9.15
Uvodni pozdravi izr. prof. dr. Boris Miha Kaučič predsednik Sekcije medicinskih sester v vzgoji, izobraževanju in raziskovanju
9.15 - 10.45
Teoretična izhodišča procesne metode dela z uporabo standardiziranega jezika NNN viš. pred. Doroteja Rebec
10.45 - 11.00
Odmor
11.00 - 12.30
Diagnosticiranje s pomočjo negovalnih diagnoz po taksonomiji II v NANDA-I 2018-2020 (delo poteka v dveh delavnicah sočasno – delavnica »diagnosticiranje«)
DELAVNICA I. Doroteja Rebec, viš. pred.
DELAVNICA II. Matejka Pintar Babič, dipl. m. s., univ. dipl. org.
12.30 - 13.00
Odmor
13.00 - 14.30
Načrtovanje intervencij zdravstvene nege s pomočjo Klasifikacije NIC (delo poteka v dveh delavnicah sočasno – delavnica »načrtovanje intervencij«)
DELAVNICA I. Doroteja Rebec, viš. pred.
DELAVNICA II. Matejka Pintar Babič, dipl. m. s., univ. dipl. org.
14.30 - 14.45
Odmor
14.45 - 15.45
Zaključek z diskusijo (vsi udeleženci)
Predstavitev predavateljic
- Doroteja Rebec, diplomirana medicinska sestra, magistrica zdravstvene nege je višja predavateljica na Fakulteti za vede o zdravju Univerze na Primorskem. Je članica skupine za slovenske negovalne diagnoze SLONDA in članica stalne delovne skupine za paliativno zdravstveno nego in oskrbo pri Zbornici – Zvezi. Procesna metoda dela v zdravstveni negi je vsebinska stalnica, s katero se je ukvarjala že v času delovanja v Splošni bolnišnici Izola. Kasneje se je z vključitvijo v skupino SLONDA, kot tudi z zaposlitvijo na fakulteti začela poglobljeno ukvarjati s procesno metodo dela in z uporabo standardiziranega jezika negovalnih diagnoz ter NOC in NIC klasifikacij. V okviru skupine SLONDA sodeluje pri prevodu in pripravi NNN klasifikacij za uporabo v slovenski zdravstveni negi, ravno tako je aktivna v izobraževanju strokovnjakov iz prakse.
- mag. Matejka Pintar Babič, je diplomirana medicinska sestra, univerzitetno diplomirana organizatorica, magistrica znanosti s področja socialnega managementa. Poklicno pot je pričela na Onkološkem Inštitutu Ljubljana, Intenzivna kirurška enota. Od leta 2004 zaposlena v Univerzitetni Psihiatrični kliniki Ljubljana kot strokovni vodja Centra za mentalno zdravje, ki je psihoterapevtsko usmerjen in se ukvarja tudi z raziskovalno in izobraževalno dejavnostjo. Dejavna je na področju razvoja celostnega pristopa obravnave pacientov z duševno motnjo. Sodelovala pri vzpostavitvi organizacije dela Intenzivne enote za otroško in adolescentno psihiatrijo. Dela na področju preventive avto/heteroagresivnih vedenj z ugotavljanjem napovednih vrednosti (Zloženka z ukrepi za preprečevanje samopoškodovanja pri mladostnikih, DASA-IV, DASA-YU). Je članica skupine SLONDA, ki se ukvarja s prevodi in implementacijo NNN klasifikacij v slovenski prostor. Verjame v potrebo po standardizaciji terminologije na področju zdravstvene nege in s tem optimiziranjem delovnih procesov.
Splošne informacije
Učna delavnica je namenjena visokošolskim učiteljem, sodelavcem, učiteljem zdravstvene nege in kliničnim mentorjem v učnih zavodih.
Program izobraževanja je v postopku določanja števila licenčnih točk pri Zbornici – Zvezi.
Kotizacija z DDV za celodnevno izobraževanje znaša: za člane Zbornice – Zveze (ki imajo poravnane vse članske obveznosti) 130 € in za nečlane 260 €. Število mest na delavnici je omejeno (40). Na delavnico se je možno prijaviti do 7. 4. 2025 oz. do zasedbe prostih mest preko portala Zbornice – Zveze.
Kotizacijo nakažite na transakcijski račun Zbornice – Zveze 02015-0258761480, sklic na številko, 00 0203-10042025, s pripisom za Sekcija medicinskih sester v vzgoji, izobraževanju in raziskovanju.
V kotizacijo je vključena udeležba na delavnici, e-gradivo, pogostitev v odmorih in e-potrdilo o udeležbi. Organizator si pridržuje pravico do manjših sprememb programa.
Prijava
Odpoved prijave na izobraževanje je možna v portalu članov (velja za člane Zbornice – Zveze) ali na e-naslov kontaktne osebe strokovnega srečanja. V primeru odpovedi najkasneje štiri (4) ali več dni pred izobraževanjem, se prijavitelju povrne celotna vplačana kotizacija. V primeru odpovedi od vključno tri (3) dni pred izobraževanjem, Zbornica – Zveza zaračunava stroške v višini 50 % kotizacije. Sobote, nedelje, prazniki (dela prosti dnevi) se ne vštevajo v rok odpovedi.
S pravočasno odjavo namreč omogočite prijavo udeležencem, ki se zaradi zapolnjenih mest na izobraževanje niso mogli prijaviti.
Dodatne informacije
Za dodatne informacije se obrnite na sekcija-izobrazevanje@arhiv.zbornica-zveza.si